foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

Ignas7 grudnia, w sobotę uczniowie z Samorządu Uczniowskiego włączyli się do akcji charytatywnej „Mikołajki dla Ignasia”. Nasi uczniowie tego dnia byli odpowiedzialni za dwa stoiska: malowanie buziek i fotobudkę z zabawnymi przebraniami. W przebraniach elfów i Mikołajów zachęcali przybyłych gości do wspólnej zabawy i wrzucania datków na szczytny cel. Uczniowie naszej szkoły wsparli organizowany w tym dniu kiermasz przygotowując w domu z rodzinami piękne ozdoby świąteczne. Cieszymy się, że w tym wyjątkowym przedświątecznym okresie mogliśmy zrobić coś dobrego i ważnego.

Czytaj więcej...

andrzejki4Andrzejki to czas wróżb i zabawy, dlatego w piątek SU przygotował na korytarzu szkolnym stoiska z wróżbami. Na przerwie wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję do wspólnej zabawy, wróżyli by dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, kogo są sympatią, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Czy przepowiednie się spełnią? Czas pokarze, najważniejsze jednak, że uczniowie dobrze się bawili, na ich buziach był szczery uśmiech. Wspólna andrzejkowa zabawa była okazją do integracji społeczności uczniowskiej, nauki współpracy i dzielenia się pozytywnymi emocjami.
BRAWO SAMORZĄD!

Czytaj więcej...

fundacjaOd stycznia do maja 2020 r. w naszej szkole będziemy realizować dwa ekologiczne projekty grantowe, które zostały nagrodzone grantem finansowym w konkursie Edukacji Inspiracji EFC im. Prof. Romana Czerneckiego „Szkoła z klasą”. Zrealizowane zostaną projekty pt. „Jeż też zwierz”, którego celem jest ochrona licznie występujących jeży w naszej okolicy oraz projekt „Nasza wieś eko jest”, którego celem jest edukacja ekologiczna w szkole i w środowisku lokalnym. W ramach zadań projektowych odbędzie się wiele ciekawych działań ekologicznych: budowa domków dla jeży, akcje ekologiczne w terenie, prezentacje przyrodnicze, konkursy i wystawy ekologiczne oraz wycieczki. Więcej informacji na https://www.szkolazklasa.org.pl/edukacja-inspiracja-za-nami-szkolenie-otwierajace-prace-w-trzeciej-edycji-programu/

odwiedzWolontariusze z naszej szkoły udali się do Szczecina, do Wydziału Wychowania Katolickiego. Tam spotkali się z siostrą Tobiaszą, której przekazali pieniądze na zakup żywności dla dzieci w Kenii. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat pracy kurii. Zapoznali się z wydziałami i funkcjami jakie pełnią osoby w nich pracujące. Siostra Wizytatorka opowiadała o misjach i pracy misjonarzy z dziećmi w Kipsing. Misjonarze i misjonarki mają niełatwe zadania do spełnienia. Aby ich wesprzeć potrzeba takich akcji jak nasze, choć to i tak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Bardzo dziękujemy Siostrze za miłe przyjęcie i poświęcony dla nas czas.

Czytaj więcej...

pokazDnia 26 listopada 2019r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Lubianie gościł
niezwykły człowiek. W Księdze rekordów Guinnessa można znaleźć jego 19 rekordów w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach:
• W 1987 podbijając piłkę nożną, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut
• Pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, wynik Chomontka to 35 tysięcy
• Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m, czas przejścia 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu, ani razu nie spadła na ziemię)
• W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował piłką w kwadracie 5 × 5 m przez 16 godzin
• Podczas meczu Polska – Anglia żonglował piłeczką do tenisa ziemnego 4 godziny 20 minut
• W czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę ping-pongową 12 tysięcy razy
• Dla programu „Macie co chcecie” przeszedł plażą z Kołobrzegu do Gąsek 20 km ustanawiając kolejny rekord
• Pokonał trasę maratonu berlińskiego żonglując – przeszedł 100 km, w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię)
• 29 lipca 2007 r. w Łobzie pobił rekord Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund.

Czytaj więcej...

prawa20 listopada to święto wszystkich dzieci, tego dnia obchodzimy Dzień Praw Dziecka. Święto przypada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Każde dziecko to Mały Człowiek, który posiada swoje prawa: prawo do wychowywania się w rodzinie, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku i rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, dostępu do informacji, szacunku, miłości, prywatności i równości. W ramach Dnia Praw Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował akcję na długiej przerwie, podczas której uczniowie zapisywali w sercach swoje prawa i wspólnie utworzyliśmy jedno, duże serce. Serca były w kolorze niebieskim, ponieważ jest to kolor organizacji UNICEF, działającej na rzecz dzieci. Tego dnia Samorząd Uczniowski przeprowadził również anonimową ankietę wśród uczniów na temat znajomości praw dziecka.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved