foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

okularyKażdy z nas wie do czego służą okulary. Każdy wśród najbliższych lub znajomych ma osoby, które noszą okulary.
Grupa 0 „b” poświęciła czas problemom „okularników” w Dniu Okularnika. W tym dniu kształtowane były postawy tolerancji wobec innych. Prawie cały dzień wszyscy nosili na nosach okulary. Różne: korekcyjne, przeciwsłoneczne, oprawki okularowe. Zabrakło okularów pływackich i spawalniczych, ale przyznajcie, że trudno byłoby spędzić w nich cały dzień.
W okularach każdy wyglądał bosko. Wykonane zostały też okulary według własnego pomysłu. To dopiero była atrakcja. Były momenty, że tak jak „Pan Hilary” zapominano o założonych okularach.
Rozmawiano na temat problemów okularników: na okulary trzeba ciągle uważać, aby ich nie potłuc, nie uszkodzić, nie zgubić. Trzeba o nie dbać: czyścić specjalną szmatką, nie kłaść na szkiełkach. Należy pamiętać o bezpieczeństwie w czasie zabaw, aby nikt nam nie zrobił niechcący krzywdy. Bez okularów korekcyjnych trudno funkcjonować.

Czytaj więcej...

wiosnaDzieci z grupy 0 „b” wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Wszyscy mówili wkoło, że jest, ale trzeba było znaleźć dowody.
Jeszcze podczas pobytu w szkole zauważono żerującego na łące bociana, ale frajda! Natomiast w trakcie śniadania obserwowano prace porządkowe na klombach przed szkołą. Wśród szkolnych krzewinek, na gałęziach kiwały ogonkami dwie pliszki. Chyba gniazdują niedaleko.
Podczas spaceru dzieci słuchały śpiewu ptaków, skowronek popisywał się, aż miło. W parku słyszany był dzięcioł. Nie dał się jednak zauważyć. Było ciepło, wiał lekki wiaterek. Dzieci postanowiły wyostrzyć słuch i wzrok. Udało się. Co chwilę informowano o licznych owadach: motylkach, pracowitych trzmielach, biedronkach, znaleziono martwego żuka, po pniach drzew łaziły czerwone owady /kowal dwuplamek/ pomylone przez chwilę z biedronką. Znaleziono także ślimaki. Niestety, mimo starań nie pokazały rogów.
Wszędzie pełno było świeżej zieleni, młodych roślinek, kwiatów. Dzieci rozpoznały fiołki, pokrzywę, zawilce, szafirki, kwitnący mlecz. Rosły kaczeńce, złoć, dziki chrzan. W ogrodach kwitła forsycja, uśmiechały się stokrotki, krokusy oraz przypominajki, oj przepraszam – niezapominajki.
Woda w parkowym stawie lśniła w słońcu. Wszędzie pachniało wiosną. Nie tylko poczuliśmy ją, ale też prawdziwie widzieliśmy. Chociaż nie przynieśliśmy żadnych okazów do klasy była to udana wyprawa.

Czytaj więcej...

rzepkaKto z nas nie lubi przedstawień teatralnych? Kto nie chciałby zobaczyć gry aktorskiej w wykonaniu rodziców?
Rodzice grupy 0”b”, w ramach innowacji pedagogicznej, pod okiem wychowawczyni, przygotowali zabawne przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Premiera miała miejsce jeszcze w minionych półroczu. Odbiorcami byli wszyscy uczniowie klas 0-III. Występ rodziców spotkał się z wielkim aplauzem ze strony uczniów i nauczycieli.
Swoje zdolności aktorskie rodzice zaprezentowali także podczas środowiskowego święta Dnia Babci i Dziadka, gdzie występ również został przyjęty z entuzjazmem . Tak samo zabawnie i ciekawie wypadli aktorzy prezentując „Rzepkę” dzieciom z Miejskiego Przedszkola w Pełczycach, które przyjechały specjalnie na przedstawienie.
Przedsięwzięcie należy uznać za bardzo udane. Rodzice poświęcili sporo cennego czasu, aby przynieść radość dzieciom i zadanie wypełnili doskonale. Oskar dla każdego!

Czytaj więcej...

rm8 marca to wyjątkowe święto – święto wszystkich Kobiet, właśnie z tej okazji w naszej szkole zorganizowano uroczysty apel z ogromną dozą humoru. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne w specjalnie przygotowanym na to wydarzenie programie artystycznym. W przygotowanie uroczystości zaangażowała się męska część społeczności szkolnej.
Młodzi aktorzy przedstawili jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, zaczynając od Adama i Ewy, a kończąc na kobiecie współczesnej. Uczniowie klasy III gimnazjum wcielili się w szalonych muzyków, wykonując z wielką energią piosenkę „Dzień Kobiet” i „Jesteś szalona”. Do występu teatralno-kabaretowego dołączyły też wokalistki Julka i Marcysia, które w poszukiwaniu mężczyzny idealnego wykonały piosenkę „Gdzie Ci mężczyźni”. Nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych w wykonaniu chłopców z klasy I. Na zakończenie apelu obejrzeliśmy prezentację multimedialną złożoną z najciekawszych zdjęć pań i dziewcząt naszej szkoły w różnych, ciekawych sytuacjach życia codziennego, której towarzyszyły żartobliwe komentarze i dobrze dobrana muzyka . Nad całością czuwali konferansjerzy Gabriel, Bartek i Kewin. Panie zostały także obdarowane laurkami. Uroczystość upłynęła w bardzo radosnej atmosferze.

Czytaj więcej...

UWAGA!

W dniach 15-16-17 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lubianie odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Bardzo proszę wszystkich uczniów klasy VIII o przybycie do szkoły. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00, uczniowie zobowiązani są do przybycia do szkoły na 30 minut przed egzaminem. Rozkład jazdy poniżej.

Przypominam, że w tych dniach obowiązuje WAS strój galowy, ważna legitymacja przy sobie oraz przybory: 2 czarne długopisy a na części matematycznej dodatkowo linijka.

Przypominam że na salę egzaminacyjną nie możemy nic wnosić a w szczególności urządzeń elektronicznych.

Rozkład jazdy autobusu szkolnego 15-16-17 kwietnia 2019r.:

755     Bukwica    

800     Boguszyny  

805    Lubianka    

810     Nadarzyn    

815     Brzyczno    

820     Płotno  

Wicedyrektor szkoły

Elżbieta Misiek

W dniach 10-11-12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lubianie odbędzie się egzamin gimnazjalny. Bardzo proszę wszystkich uczniów klasy III gimnazjum o przybycie do szkoły. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00, uczniowie zobowiązani są do przybycia do szkoły na 30 minut przed egzaminem. Rozkład jazdy poniżej.

Przypominam, że w tych dniach obowiązuje WAS strój galowy, ważna legitymacja przy sobie oraz przybory: 2 czarne długopisy a na części matematycznej dodatkowo linijka.

Przypominam że na salę egzaminacyjną nie możemy nic wnosić a w szczególności urządzeń elektronicznych.

Rozkład jazdy autobusu szkolnego 10-11-12 kwietnia 2019r.:

750     Przekolno

755     Bukwica

800     Boguszyny

810     Nadarzyn

815     Brzyczno

820     Płotno

Wicedyrektor szkoły

Elżbieta Misiek

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved