foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

nowoczesna1Podczas zajęć przyrodniczych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie wykonali doświadczenie „Tęcza na talerzu”. Kolorowe cukierki ułożyliśmy na dwóch talerzach, następnie do jednego talerza dodaliśmy zimnej wody, a do drugiego dolaliśmy gorącej wody. Uzyskaliśmy ciekawy i piękny efekt, w wyniku rozpuszczania przez wodę kolorowych barwników cukierków - na talerzach pojawiła się „tęcza”. Zaobserwowane zjawisko dyfuzji, czyli samoistnego mieszania się substancji szybciej zachodziło w wodzie gorącej i na tym talerzu jako pierwsza pojawiła się „tęcza”. Wiele ciekawych spostrzeżeń wywnioskowaliśmy podczas tego doświadczenia oraz połączyliśmy dobrą zabawę z nauką.

Czytaj więcej...

nowoczesnaPodczas zajęć przyrodniczo – geograficznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie po raz kolejny doskonalili umiejętność korzystania z mapy i globusów. Podczas zajęć „przenieśliśmy się” z klasy w podróż po całym świecie. Uczniowie w parach pracowali z atlasami i wypisywali krainy geograficzne wylosowanego kontynentu. Następnie przy mapie ściennej Świata przedstawiali wypisane góry, niziny, morza i wyspy, w ten sposób ucząc siebie nawzajem. Następnie w „podróż po świecie” wybraliśmy się korzystając z globusów. Uczniowie wybierali miejsce na ziemi, dokąd chcieliby pojechać, następnie określali jego położenie względem Polski. Seszele, Komory, Bermudy, Wyspy Kanaryjskie, Bali, Malediwy i Hawaje – to odległe i egzotyczne wyspy wybierane przez uczniów. Do nauki mapy świata wykorzystaliśmy również puzzle Europy i Świata.

Czytaj więcej...

ulKażdy przedszkolak już wie jak powstaje miód, gdzie zimują pszczoły i jakie rodzaje miodu są najsmaczniejsze oraz najzdrowsze. Dziękujemy tacie Antosia za solidną porcję notatek o tym smakołyku, a rodzicom Igora za zaproszenie do ich pasieki. To były intensywne dni nauki, malowania, wycinania oraz oblizywania klejących paluszków.

Czytaj więcej...

marsz14 marca przedszkolaki i pierwszoklasiści wzięli udział w marszu z okazji „Dnia Dawcy Szpiku dla Agatki i Innych”. Z czerwonymi balonami i uśmiechami na twarzy maszerowaliśmy razem z dziećmi i młodzieżą z całej gminy ulicami Pełczyc. Wcześniej w swoich klasach rozmawialiśmy o tym, co przytrafiło się naszej rówieśnicy, co to znaczy być chorym na białaczkę oraz jak można ją leczyć. Czytaliśmy też bajkę pani Justyny Piecyk pt. „Biedronka Klara”.
Wszystkie dzieci z naszej szkoły życzą zdrowia i uśmiechu Agatce.

Czytaj więcej...

dkobietKiedy dziewczynki z grupy 0 „a” weszły 8 marca do swojej sali, to znalazły na środku dywanu ogromne pudło przewiązane różową kokardą. Troszkę domyślały się o co chodzi, jednak w momencie, gdy chłopcy zaczęli wręczać tulipany, czekoladki, lizaki oraz śpiewać „Sto lat” wszelkie wątpliwości rozwiały się ostatecznie. „Panowie” wręczyli też własnoręcznie wykonane papierowe bukieciki oraz obłędnie pachnące perfumy w kształcie serca. Było bardzo miło i kulturalnie. Oczywiście w takim dniu nie mogło zabraknąć również dyskoteki.

Czytaj więcej...

teatrTwórczość Jana Brzechwy zna chyba każdy przedszkolak i uczeń naszej szkoły. Dzięki wizycie 18 lutego w Choszczeńskim Domu Kultury dzieci mogły się przenieść w kolorowy świat przepełniony muzyką, marzeniami, literaturą. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia przybliżyli nam m.in. takie wiersze jak: Leń, Skarżypyta, Samochwała, Globus, Atrament, Znaki przestankowe. Dla niektórych przedszkolaków było to niesamowite przeżycie i pierwszy kontakt z takim rodzajem sztuki.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved