geografiaW ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” w naszej szkole od listopada 2017 r. odbywają się zajęcia przyrodnicze „Z przyrodą za pan brat” i „Jestem badaczem odkrywcą” dla uczniów szkoły podstawowej oraz zajęcia geograficzne dla uczniów gimnazjum „Włóczykij – geografia dla ciekawych świata” i „Geografia dla każdego”. Podczas zajęć uczniowie zdobywają i pogłębiają wiedzę przyrodniczą oraz geograficzną poprzez pomiary, doświadczenia, obserwacje, pracę z mapami i interesującymi pomocami przyrodniczymi. Nasza klasopracownia przyrodnicza została wyposażona w wiele ciekawych i przydatnych pomocy szkolnych, dzięki którym łatwiej zrozumieć procesy oraz zjawiska zachodzące w przyrodzie. W sali 109 zostały utworzone „kącik przyrodniczy” i „kącik geograficzny” do których uczniowie zaglądają z wielką chęcią i zaciekawieniem – jest tam i wybuchający wulkan, ogromny układ słoneczny, ziemia z polem magnetycznym, model wnętrza liścia, budowy kwiatu i wiele innych….

Na zajęciach łączymy zabawę z nauką, przyjemność z tym co ciekawe w przyrodzie i świecie. Świetnie spędzamy czas z grami, puzzlami przyrodniczymi, lupami, globusami, kompasami, modelami, mapami poznając w ten sposób otaczający nas świat.