symbolenarodoweW pierwszym półroczu w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs „Wokół symboli narodowych”.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy historycznej, szczególnie tej związanej z polskimi symbolami narodowymi. Konkurs adresowany był do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Miał charakter testu, w którym znajdowały się pytania zamknięte z jedną poprawną odpowiedzią oraz pytania otwarte. Uczestnicy musieli znać ważne daty, wiedzieć jakich wydarzeń dotyczą, a także jak się łączą z narodowymi symbolami.
Zadania testowe zostały przygotowane przez organizatora Instytut Pamięci Narodowej.

Uczniowie z wielkim zapałem udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe i zdobyli następujące miejsca:
Małgorzata Grabowicz kl.II
Julia Małodzińska kl.II