miasto22 marca 2018 roku w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu”, uczniowie klas IV-VI wybrali się do Szczecina na interaktywną wystawę pt. „Miasto Nauki”. Celem ekspozycji było ożywienie zainteresowania nauką wśród dzieci i młodzieży.
W odróżnieniu od innych muzeów, eksponaty można było dotykać i samodzielnie wykonywać doświadczenia. Największą furorę wśród uczniów zrobiła studnia bez dna, nieskończoność od środka i „wirujący domek”, który niejednego przyprawił o zawrót głowy. Odbyły się również pokazy Szalonego Profesorka, robiącego niezłą zadymę z metanem i ciekłym azotem. Była piana, zamrażanie, termometr miłości i podpalanie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, wszyscy cali i zdrowi wrócili do domów, pamiętając zasadę „Nie próbuj sam tego w domu”!