pi1W kalendarzu jest wiele nietypowych świąt – Dzień Uśmiechu, Przyjaciela, Pizzy, itp. Wśród nich znajdują się również matematyczne święta, m.in. „Dzień Liczby Pi”, przypadający na 14 marca. Celem takich imprez jest pokazanie uczniom innej strony matematyki.
W tym roku w naszej szkole Dzień Liczby Pi świętowaliśmy 28 marca. Na pierwszej lekcji rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV-VI, a na drugiej kl. VII i gimnazjaliści. Graliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się i udowodniliśmy, że liczbę Pi można odnaleźć również
w innych dziedzinach. Uczniowie mieli za zadanie wykonać podobiznę liczby Pi w wymiarze 3D, odnaleźć Pi mierząc obwód i średnicę kół oraz wykazać się znajomością liczb pierwszych. Zwycięskimi klasami okazały się kl. IV SP i III gimnazjum. Przeprowadziliśmy również teleturniej „Jeden z sześciu” i po zaciętej walce wygrali Oskar Magiera i Mateusz Grzyb.
Uczniowie świetnie się bawili i sami doszli do wniosku, że matematyka to nie tylko nudne rachunki, może być przyjemna i dawać radość. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.