autor25 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Przekolnie odbyło się spotkanie z Anną Czerwińską –Rydel, autorką 44 książek dla dzieci i młodzieży. Szóstoklasiści i siódmoklasiści z naszej szkoły mieli wyjątkową okazję wysłuchać niezwykłej historii życia Ireny Sendlerowej- bohaterki najnowszej książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt.”Listy w butelce”. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali fragmentów książki i opowieści pisarki na temat strasznej wojennej rzeczywistości w jakiej żyła i działała wyjątkowa Polka.
Podczas spotkania znalazł się czas na zadawanie pytań do Pani Anny, kupowanie książek, autografy i wspólne zdjęcia z pisarką i jej psem. Po spotkaniu uczniowie podziękowali pisarce za spotkanie wręczając jej drobny, pamiątkowy upominek.