Szkoła Podstawowa w Lubianie - Udział w Finale Mistrzostw Województwa w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego w ramach XIV Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

konkurs630 maja w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Cele konkursu to podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego w warunkach zrównoważonego rozwoju oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości środowiskowej. W kategorii szkół podstawowych klas IV –VI naszą szkołę reprezentowali drużynowo uczniowie z klasy VI - Marita Hintz, Wojciech Budny i Wojciech Kowalczyk, którzy wspólnie wywalczyli VII miejsce w województwie. W kategorii indywidualnej dla gimnazjum reprezentował nas Kacper Kłos, który zajął IV miejsce. Poziom konkursu był bardzo wysoki, oprócz ogólnej wiedzy ekologicznej uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat ochrony przeciwpożarowej, przeciwpowodziowej oraz udzielania pierwszej pomocy. Konkurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, podczas której uczniowie mieli za zadnie, np. udzielić pierwszej pomocy osobie z krwawiącą raną przedramienia lub uda, czy też pomóc osobie, która straciła przytomność. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, sumiennie angażując się we wszystkie zadania. Gratulujemy!