dni profilaktykiPerwszy dzień za nami, rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami z Powiatowej Komendy Policji w Choszcznie oraz z Posterunku Policji w Pełczycach. Spotkanie dotyczyło ,,bezpieczeństwa uczniów i odpowiedzialności karnej nieletnich”. Jego celem było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w szkole i w domu oraz nad wodą. Świadomość odpowiedzialności za własne postępowanie może ustrzec młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami.W kolejnych dniach czeka nas jeszcze spotkanie ze strażakami, przedstawicielami WOPR-u, dietetykiem, terapeutą od uzależnień, a także wspólna ZUMBA z trenerem na boisku szkolnym oraz happening przez Lubianę z listem do sprzedawców z prośbą o niesprzedawanie nieletnim alkoholu oraz papierosów.