berlin12.06.2018 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” wyruszyli na wycieczkę do stolicy Niemiec - Berlina.
Pierwszym punktem naszego programu było Zoo w Berlinie. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych i pięknych zwierząt m.in. pandy, foki, lamy, flamingi, niedźwiedzie brunatne i polarne (bardzo lubiły pozować do zdjęć). Odwiedziliśmy również oceanarium znajdujące się na terenie Zoo. Widzieliśmy centrum Berlina, jego zabytki, słynną Aleję pod Lipami, Alexanderplatz, wieżę telewizyjną, Bramę Brandenburską - symbol Berlina. Duże wrażenie wywarło na nas Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mogliśmy zobaczyć cuda techniki, poza tym przeróżne auta, motory, powozy konne. W Muzeum Historii Naturalnej podziwialiśmy wielkie szkielety dinozaurów, ciekawe minerały i zwierzęta.
Wreszcie mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności językowe. Uczestnicy wycieczki porozumiewali się po niemiecku, nie mieli problemów ze zrozumieniem języka.
Wycieczka nam się bardzo podobała. Cieszymy się, że mogliśmy zwiedzić Berlin.