projekt8W nowym roku szkolnym 2018/2019 nasi uczniowie ponownie mają możliwość badać, obserwować, poznawać doświadczalnie otaczający nas świat przyrody. W ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie biorą udział w zajęciach rozbudzających ciekawość świata oraz wyjaśniających procesy zachodzące w przyrodzie. Młodzież gimnazjalna oraz klas VII-VIII uczestniczy w zajęciach geograficznych oraz biologiczno-chemicznych. Młodsi uczniowie klas IV –V biorą udział w zajęciach przyrodniczych. Na zajęciach łączymy zabawę z nauką, przyjemność z wiedzą, o tym co ciekawe w przyrodzie i świecie. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sal w sprzęty, pomoce i przyrządy przyrodnicze zajęcia są atrakcyjne i ciekawe.

Podczas zajęć układając puzzle poznajemy mapę Polski i Europy, pracujemy z tablicą interaktywną, używamy map, globusów, lup, lornetek i kompasów. Nie brakuje też doświadczeń – badaliśmy gęstość substancji, rozpoznawaliśmy roztwory i zawiesiny a obecnie obserwujemy wpływ światła rośliny.