projekt927 września w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie klas VII – VIII i III gimnazjum wybrali się na wycieczkę do pięknie położonej w miejscowości Głusko, gdzie znajduje się punkt informacyjny Drawieńskiego Parku Narodowego. Po parku oprowadziła nas pani przewodnik, która bardzo ciekawie przedstawiła nam historię parku, charakterystykę roślin, drzew, zwierząt i licznych jezior. Dowiedzieliśmy się również, że prawdopodobnie jedno z jezior – Jezioro Czarne może mieć kosmiczną genezę, czyli powstało podczas uderzenia meteorytu o powierzchnię ziemi.

Pokonaliśmy cztery kilometry trasy, która prowadziła wzdłuż ścieżki dydaktycznej znajdującej się w poszczególnych miejscach na szlaku. Choć nie było łatwo, szczególnie pod górkę to wyjazd uznajemy za bardzo udany. W parku urzekła nas cisza panująca w lesie, piękna złota jesień, zapach aromatów lasu i oczywiście niezapomniany czas spędzony razem.