We wrześniu uczniowie III klasy Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską, która znana jest z programów telewizyjnych "Sędzia Anna Maria Wesołowska" oraz "Wesołowska i mediatorzy". Sędzia zachęcała młodzież do aktywnego włączania się w edukację prawną, m.in. do tworzenia w szkołach tzw. kącika prawnego, w którym powinny się znaleźć informacje prawne, które dotyczą życia młodych ludzi oraz ich rodzin. Opowiadała o swojej pracy, zadawała pytania młodzieży, ale jednocześnie wyczerpująco odpowiadała na wiele pytań młodych ludzi, min. związanych z jej pracą w sądzie, jej programem telewizyjnym. Podkreślała wielokrotnie jak bardzo ważna jest znajomość prawa już od najmłodszych lat. Konferencję z jej udziałem zorganizowało Starostwo Powiatowe w Choszcznie.