sprz swiata01.10.2018 r. uczniowie klas IV – VIII SP przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. To jedna z największych akcji ekologicznych w Polsce, która w tym roku odbyła się pod hasłem: „Akcja – segregacja, 2x więcej, 2x czyściej!”. W tegorocznej kampanii szczególną uwagę zwrócono na segregację odpadów oraz recykling, czyli „drugie życie” odpadów. Nasi uczniowie po raz kolejny chętnie przyłączyli się do ekologicznej akcji – klasy IV a, IV b i V SP sprzątały odpady w terenie. Bardzo cieszy nas fakt, że śmieci jest coraz mniej, a nasza okolica jest piękna i czysta. Starsi uczniowie z klas VI i VII przygotowali przedmioty, które możemy zrobić z odpadów. Klasy VIII i III Gim. wykonały plakaty ekologiczne pod hasłem „Sprzątanie Świata”. Prace uczniów stanowiły wystawę ekologiczną na korytarzu szkolnym. Każdy z nas ma wpływ na nasze środowisko życia, bądź „Eko” każdego dnia!!!