foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

dzien ziemi222 kwietnia to święto naszej planety. Od kilkudziesięciu lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce święto to przypada na 22 kwietnia, tego właśnie dnia promowane są postawy ekologiczne. Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan środowiska i podjecie działań zmierzających do ochrony zasobów przyrody. W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV –VIII i III gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną na temat sposobów dbania o środowisko, wykonali przyrodnicze rysunki oraz napisali listy do Ziemi. Najlepszy list do naszej planety zostanie umieszczony w gazetce szkolnej „Ośmiorniczka”. Tego dnia odczytaliśmy również wiersz, który z uwagą i przejęciem uczniowie wysłuchali w skupieniu. Fragment wiersza Zbigniewa Herberta „Dlaczego”


Dlaczego słowik już nie śpiewa?
Dlaczego umierają drzewa?
Dlaczego zwierząt jest tak mało?
Powiedz człowieku co się stało?
(…) Dziadku ty jesteś taki mądry,
Wszystko wiesz o człowieku,
Więc powiedz… Czy będziemy?
Będziemy istnieć, będziemy istnieć
W następnym wieku...
Pomyślmy o tym wszyscy, póki jeszcze nie jest za późno… Ziemia jest w Twoich rękach!!!


Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 bip

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved