miedzyzdroje22 czerwca uczniowie klasy I , II i IVa wybrali się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Ranek przywitał nas ulewnym deszczem, ale nas nie przestraszył. Ruszyliśmy w drogę, z każdym kolejnym kilometrem deszcz przestawał padać, a niebo robiło coraz jaśniejsze. Po przyjeździe na miejsce nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Eksponaty tam zebrane przybliżyły nam nieożywioną i ożywioną przyrodę regonu. Kolejnym punktem wycieczki był Gabinet Figur Woskowych, gdzie mogliśmy podziwiać ponad 100 eksponatów. Można więc było zrobić sobie zdjęcie z Babą Jagą , Pszczółką Mają, a nawet z papieżem Janem Pawłem II . Z Gabinetu Figur Woskowych udaliśmy się na molo. Zadziwiło nas jego piękno i rozmiar. Długi spacer spowodował nie tylko zmęczenie, ale także głośne burczenie w wielu głodnych brzuszkach. Udaliśmy się więc na krótki odpoczynek i posiłek w restauracji „Zapiecek” . Następnie nasze kroki skierowaliśmy ku najsłynniejszej ulicy Międzyzdrojów, jaką jest Promenada Gwiazd. Przechadzając się po tym bulwarze można było zobaczyć odciśnięte w specjalnych płytach dłonie i odczytać nazwiska wielu wybitnych aktorów, nie zawsze znanych dzieciom. Po zejściu z Promenady czekał nas spacer plażą. Niestety pogoda tego dnia nie była dla nas zbyt łaskawa, więc nie mogliśmy popluskać się w morzu i poopalać, ale i tak uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Po wszystkich atrakcjach wróciliśmy szczęśliwi do domów.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved