mogilica27 maja w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie klas VIII i III gimnazjum wybrali się na zajęcia terenowe w Leśnictwie Mogilica. Ciekawą przyrodniczą lekcję w terenie poprowadziła pani leśniczy z Nadleśnictwa Choszczno. Spacerowaliśmy leśną ścieżką dydaktyczną o długości około 2,5 km, w trakcie spaceru obserwowaliśmy rośliny i zwierzęta lasu, mieliśmy również okazję porozmawiać o ochronie i funkcjach lasu dla przyrody i człowieka. Leśna trasa mimo, iż trudna i długa, to jednak bardzo ciekawa. Urzekła nas cisza panująca w lesie, piękna zieleń i zapach aromatów lasu. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved