rysioChoć nasza grupa liczy 19 dzieci, to niekwestionowanym dwudziestym przedszkolakiem jest miś Rysio, który wspierał przez cały rok czytelnicze podboje dzieci. Przedszkolaki zabierały go do domu i czytały jemu lub z nim wiersze, opowiadania, baśnie. Innowacja pedagogiczna „,Mały miś w świecie wielkiej literatury” to korzyści dla:
- dzieci (wzbogacanie słownictwa, dostrzeganie znaczenia literatury w życiu, znajomość autorów i tytułów, rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz artystycznych),
- rodziców (więcej czasu spędzonego z dziećmi, wzmocnienie więzi emocjonalnej),
- oddziału przedszkolnego (twórcza atmosfera, zacieśnianie więzi ze środowiskiem domowym, poszerzenie wiedzy polonistycznej).
Jesteśmy też w mistrzowskiej grupie korzystającej ze szkolnej biblioteki. Razem wypożyczyliśmy 775 książek, co daje średnio 17 sztuk na osobę. Podsumowaniem tej innowacji będzie aktorska aktywność dzieci na zakończenie roku szkolnego, ale o tym już wkrótce.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved