prawa20 listopada to święto wszystkich dzieci, tego dnia obchodzimy Dzień Praw Dziecka. Święto przypada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Każde dziecko to Mały Człowiek, który posiada swoje prawa: prawo do wychowywania się w rodzinie, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku i rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, dostępu do informacji, szacunku, miłości, prywatności i równości. W ramach Dnia Praw Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował akcję na długiej przerwie, podczas której uczniowie zapisywali w sercach swoje prawa i wspólnie utworzyliśmy jedno, duże serce. Serca były w kolorze niebieskim, ponieważ jest to kolor organizacji UNICEF, działającej na rzecz dzieci. Tego dnia Samorząd Uczniowski przeprowadził również anonimową ankietę wśród uczniów na temat znajomości praw dziecka.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved