pokazDnia 26 listopada 2019r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Lubianie gościł
niezwykły człowiek. W Księdze rekordów Guinnessa można znaleźć jego 19 rekordów w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach:
• W 1987 podbijając piłkę nożną, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut
• Pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, wynik Chomontka to 35 tysięcy
• Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m, czas przejścia 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu, ani razu nie spadła na ziemię)
• W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował piłką w kwadracie 5 × 5 m przez 16 godzin
• Podczas meczu Polska – Anglia żonglował piłeczką do tenisa ziemnego 4 godziny 20 minut
• W czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę ping-pongową 12 tysięcy razy
• Dla programu „Macie co chcecie” przeszedł plażą z Kołobrzegu do Gąsek 20 km ustanawiając kolejny rekord
• Pokonał trasę maratonu berlińskiego żonglując – przeszedł 100 km, w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię)
• 29 lipca 2007 r. w Łobzie pobił rekord Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund.

Pan Janusz zaprezentował uczniom niesamowite zdolności żonglerskie, takie, jak przejście pod liną żonglując piłkę, rozbieranie i ubieranie dresów w czasie żonglowania oraz żonglerka różnymi rodzajami piłek oraz różnymi częściami ciała.
Powyższy mistrz przypominał również dzieciom, jaką ważną rolę pełnią w dzisiejszych czasach aktywność fizyczna, zasady fair play, szacunek do sportu i innych, a także jak wielkie znaczenie ma praca, mimo posiadanego talentu w dążeniu do celu.
Janusz Chomontek, dzięki tytanicznej pracy żonglują piłkę 5-6 godzin dziennie, jako dziecko doszedł na szczyt. Stał się prawdziwą, żywą legendą. Przybijał piątkę z Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo, zwiedził cały świat prezentują swoje umiejętności.
A ty jak długo dziennie jesteś w stanie rozwijać swoje umiejętności, by spełnić swoje marzenia?

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved