odwiedzWolontariusze z naszej szkoły udali się do Szczecina, do Wydziału Wychowania Katolickiego. Tam spotkali się z siostrą Tobiaszą, której przekazali pieniądze na zakup żywności dla dzieci w Kenii. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat pracy kurii. Zapoznali się z wydziałami i funkcjami jakie pełnią osoby w nich pracujące. Siostra Wizytatorka opowiadała o misjach i pracy misjonarzy z dziećmi w Kipsing. Misjonarze i misjonarki mają niełatwe zadania do spełnienia. Aby ich wesprzeć potrzeba takich akcji jak nasze, choć to i tak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Bardzo dziękujemy Siostrze za miłe przyjęcie i poświęcony dla nas czas.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved