Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Szkolne filmy

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

szycie17 stycznia uczniowie klasy Va na zajęciach techniki samodzielnie szyli rękawicę kuchenną i pokrowiec na telefon. Umiejętność fastrygowania, przyszywania guzików, cerowania jeszcze niedawno była normą. Dziś młode pokolenie ma coraz większe trudności chociażby nawlekaniem igły, czy robieniem pętelki. Nauka szycia jest jednak cenną umiejętnością. Oto 5 powodów dla których warto uczyć dzieci szycia:
1. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową
2. Rozwija umiejętności matematyczne( określanie długości, wielkości, mierzenie)]
3. Uczy samodzielności i kreatywności.
4. Uczy planowania i przygotowywania.
5. Wymaga cierpliwości i skupienia. ( Cechy wyjątkowo cenne w procesie kształcenia).
Wszyscy uczniowie chętnie pracowali i byli niezwykle dymni z efektów swojej pracy.

dz

Koronawirus