jez11W ramach projektu ekologicznego „Jeż też zwierz” realizowanym w programie „Edukacji Inspiracji” EFC odbyły się działania profilaktyczne dotyczące ochrony jeży. Z prezentacji multimedialnej przedstawionej przez uczniów klasy IV dowiedzieliśmy co jedzą jeże, jaką mają budowę, ile mają kolców, kiedy śpią, co im zagraża i jak możemy im pomóc. Wszystkie te informacje są bardzo cenne, ponieważ w naszej okolicy występuje bardzo dużo jeży, które ze względu na ciepłą zimę budzą się ze snu zimowego. W ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy IV rozdysponowali ulotki informacyjne „Jak możemy pomóc jeżom?” oraz przygotowali na szkolnym korytarzu wystawę plakatów o jeżach. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w pomoc pożytecznym jeżom, dziękujemy za domki dla jeży, dokarmianie i obserwacje jeży. Przed nami kolejne działania… już po feriach dotrzemy z naszą akcją „Jeż też zwierz” do środowiska lokalnego.

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved