sportDnia 04.02.2020r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasa VIII SP i młodsi). Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły z powiatu choszczeńskiego: SP Będargowo, SP nr 3 Choszczno, SP Recz i SP Lubiana.
Chłopcy ze szkoły podstawowej w Lubianie rozpoczęli zmagania od meczu z faworytem rozgrywek SP nr 3 Choszczno. Uczniowie z Lubiany od początku byli skoncentrowani i seryjnie zdobywali przewagę punktową. Pierwszego seta wygraliśmy 25:18, a drugiego 25:20. Tym samym pokonaliśmy uczniów z Choszczna 2:0 w setach.
W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną SP Recz. W obu setach wygraliśmy 25:15 i zwyciężyliśmy 2:0 w setach.
SP Będargowo równolegle wygrała 2:0 z SP Recz i 2:1 z SP nr 3 Choszczno i w ostatnim meczu, zwycięzca pojedynku SP Będargowo: SP Lubiana zostawał Mistrzem Powiatu.
Uczniowie z Lubiany od początku ruszyli do szaleńczego boju, atakując SP Będargowo silną zagrywką. Odrzuciliśmy przeciwników od siatki i do samego końca kontrolowaliśmy wypracowaną wcześniej przewagę i po heroicznej walce wygraliśmy pierwszego seta 25:21.

W drugim secie bardzo dobrą zagrywkę prezentowali przeciwnicy. Prowadzili już 1:5, ale chłopcy z Lubiany włączyli drugi bieg, zaczęli bardziej motywować się do jeszcze lepszej gry i częściej atakować pod siatką. Dodatkowo wzmocnili jeszcze bardziej silną zagrywkę, wygraliśmy ostatecznie 25:18 i zostaliśmy Mistrzami Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców.
Drugiej miejsce w turnieju zajęła SP z Będargowa, trzecie SP nr Choszczno, a czwarte SP Recz. Będziemy reprezentować powiat choszczeński w turnieju regionalnym w Wałczu.
Brawo chłopcy, jesteście wielcy!!!!
Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Surdacki, Oskar Magiera, Kacper Twardowski, Hubert Wróblewski, Maciej Grabowicz, Gabriel Czernecki, Samuel Pańka i Wiktor Pohlenz.

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved