Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Szkolne filmy

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

chemiaPodczas lekcji chemii uczniowie klasy VII prezentowali własne doświadczenia chemiczne. Uczniowie samodzielnie wybrali rodzaj doświadczenia, wykonali jego instrukcje, przygotowali stanowiska, odczynniki, których źródłem była ich kuchnia oraz sprzęt i szkło laboratoryjne. W białym fartuchu każdy mógł poczuć się jak odkrywca, magik lub profesjonalny badacz. Z zaciekawieniem uczniowie obserwowali każdy pokaz, był i „wybuch wulkanu”, „wędrujące kolory”, „uciekający pieprz”, „ciecz nienewtonowska”, „wirujące bąbelki” i „gumowe jajko”. Brzmi ciekawie i tajemniczo, a było bardzo inspirująco i zabawnie … ponieważ czasami wynik doświadczania może zaskoczyć. Pokaz Leny, Nataszy i Zuzi wywołał oklaski i dużo śmiechu, ponieważ zamiast „gumowego jajka” na stole laboratoryjnym zaprezentowały nam jajecznicę.

nz

nfz