opiekun biblioteki Agnieszka KOTKOWSKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA

biblioteka czynna

Regulamin czytelni

1. Czytelnia jest czynna w dniach i godzinach otwarcia biblioteki.
  2. W czytelni obowiązuje cisza.
  3. Poza terenem czytelni wydawnictw nie wypożycza się.
  4. Czasopisma podaje bibliotekarz lub wyznaczony uczeń.
  5. Materiały wypożyczone należy szanować; nie wolno ich plamić, wyrywać kart i ilustracji.
  6. W razie stwierdzenia zniszczenia lub uszkodzenia wydawnictw, a także niewłaściwego zachowania ucznia, ponosi on konsekwencje w postaci :
    • Odpłatności pieniężnej za zniszczone wydawnictwa,
    • Usunięcia z terenu czytelni i pozbawienia prawa do korzystania z materiałów
    • Kar przewidzianych w regulaminie szkolnym.

Regulamin wypożyczalni

1. Dni i godziny otwarcia biblioteki zgodne z wywieszka.
  2. W bibliotece obowiązuje cisza.
  3. Przed wypożyczeniem należy książkę przejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarza na ewentualne braki.
  4. Czytelnik odpowiada za stan wypożyczonej książki, książkę zgubioną lub zniszczona jest zobowiązany odkupić, zwrócić inną o zbliżonej wartości rynkowej.
  5. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki musza być zwrócone do biblioteki; uczeń, który nie wywiąże się z tego obowiązku nie otrzyma świadectwa szkolnego.
  6. Nie wolno przetrzymywać wypożyczonych książek dłużej niż dwa tygodnie.
  7. Czytelnik nie przestrzegający powyższych zasad może być pozbawiony prawa do korzystania z wypożyczalni.

Zasady korzystania z podręczników

• Podręczniki i materiały ćwiczeniowe wypożyczone są uczniom na dany rok szkolny przez bibliotekarza.
  • Podręczniki podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej w przypadku, gdy uczeń z różnych powodów zostaje wykreślony z listy uczniów szkoły.
  • Uczniowie mają obowiązek używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem, zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny, chronienia go przed jego zniszczeniem lub zgubieniem.
  • W przypadku zagubienia lub zniszczenia należy powiadomić wychowawcę i bibliotekarza.
  • Należy wszystkie podręczniki obłożyć i podpisać.
  • Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki.
  • Zasady obowiązują wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Lubianie