foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

pas1W czwartek 6 lutego odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy II. Drugoklasiści już od dawna są samodzielnymi czytelnikami i często odwiedzają szkolną bibliotekę. Wśród nich jest wyjątkowa czytelniczka- Anita Jabłońska, która w pierwszym półroczy przeczytała najwięcej książek wśród uczniów całej szkoły! Pani Agnieszka postanowiła przeczytać dzieciom zabawną książkę „O wilku, który postanowił się zakochać” , która słuchaczom zdecydowanie przypadła do gustu. Dzieci zostały zachęcone do wypożyczanie nowości książkowych mówiących o pozytywnych uczuciach („Miłość”,” Kiedyś”, „ Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” ).W drugiej części spotkania uczniowie nauczyli się wykonywać zabawną zakładkę do książek w kształcie żaby, ślimaka i potwora. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem. Na zakończenie miłego spotkania Pani bibliotekarka wręczyła dzieciom pamiątkowe medale i zakładki z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

kwp10 lutego, w Pełczycach odbył się jeden z etapów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
I, II i III miejsce w tym Turnieju zajęli uczniowie naszej szkoły, Marita Hintz - I miejsce, Joanna Wąż - II miejsce i Wojciech Kowalczyk - III miejsce. Przed nimi kolejne etapy konkursu, trzymamy więc mocno kciuki za kolejny sukces.

Czytaj więcej...

Zarządzenie Nr 5.2020 Burmistrza Pełczyc z dnia 9 stycznia 2020 r. 

w sprawie ustalenia terminów rekrutacji w Miejsko-Gminnym Przedszkolu i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/ 2021.

treść zarządzenia

walentynki1Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu ciekawych akcji w szkole. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili zorganizować w naszej szkole Dzień Miłości. Już 6 lutego ruszyła Poczta Zakochanych , do skrzynki życzeń ustawionej na szkolnym korytarzu uczniowie chętnie wrzucali własnoręcznie wykonane kartki z wyrazami sympatii. 6 luty był dniem ,w którym dominował kolor czerwony i różowy.Za zgodą dyrekcji uczniowie, którzy ubrali się w odpowiedni kolor byli zwolnieni z niezapowiedzianego pytania. Tego dnia podczas przerw puszczana była romantyczna muzyka. To był dzień pełen pozytywnych emocji i świetnej zabawy.
Brawo Samorząd Uczniowski , Brawo Uczniowie.

Czytaj więcej...

nocnauk„Noc Naukowców” to już drugie nocne spotkanie, podczas którego wspaniale się bawiliśmy, integrowaliśmy oraz utrwalaliśmy wiedzę z matematyki, języka polskiego oraz języka niemieckiego. Z dnia 24 na 25 stycznia uczniowie klasy VII i VIII „Noc Naukowców” rozpoczęli od rozwiązywania matematycznej zagadki, ukryty „smaczny skarb” odnaleźli Marita i Maciej. Potem przyszedł czas na testy z matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego i wiedzy sportowej. Po wytężonej pracy umysłu zrobiliśmy się strasznie głodni, energię uzupełniliśmy smaczną pizzą i przystąpiliśmy do kolejnych testów, tym razem do teleturniej „1 z 10” oraz „Mistrza mapy”. Wspaniale się bawiliśmy podczas kalambur oraz długo wyczekiwanej dyskoteki. Tańce, śpiewy i dużo śmiechu, bez wątpienia umiemy i uwielbiamy się bawić. Niezapomnianą „Noc Naukowców” zakończyliśmy podsumowaniem punktów i nagrodzeniem zwycięskich par. Najwięcej punktów ze wszystkich testów zdobyli Natasza Kądziołka i Wojciech Kowalczyk. Drugie miejsce zdobyli Marita Hintz i Maciej Grabowicz a trzecie – Wiktoria Szulczewska i Wojciech Budny. Gratulujemy! Dziękujemy naszym nauczycielom za niezapomnianą noc pełną pozytywnych emocji i ogromu wiedzy! Już nie możemy doczekać się kolejnej naukowej nocki w szkole.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 bip

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved