egazmin 2022

Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

POD TAKIM HASŁEM OBCHODZIMY TEGOROCZNY ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA. NASZA UCZENNICA ZAPREZENTOWAŁA I OMÓWIŁA KWESTIE PORUSZANE PRZEZ ŚWIATOWĄ ORGANIZACJĘ ZDROWIA (WHO). NIE TYLKO UCZNIOWIE, ALE KAŻDY CZŁOWIEK POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ SOBIE NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA: CZY JESTEŚMY W STANIE NA NOWO WYOBRAZIĆ SOBIE ŚWIAT, W KTÓRYM CZYSTE POWIETRZE, WODA I ŻYWNOŚĆ SĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH? GDZIE GOSPODARKI KONCENTRUJĄ SIĘ NA ZDROWIU   I DOBROBYCIE? GDZIE MIASTA NADAJĄ SIĘ DO ŻYCIA, A LUDZIE MAJĄ KONTROLĘ NAD SWOIM ZDROWIEM I ZDROWIEM PLANETY?

IMG 20220413 082338 2452

JEŚLI CHCESZ, TO PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS I PODZIEL SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ: NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE.
PODNIEŚ GŁOS I DOMAGAJ SIĘ DZIAŁAŃ NA RZECZ KLIMATU, ABY CHRONIĆ SWOJE ZDROWIE. PONADTO DZIAŁAJ, INSPIRUJ INNYCH” – DOŁĄCZ DO NASZEGO PIĘCIOPUNKTOWEGO PLANU:

1. CHODŹ LUB PEDAŁUJ DO PRACY PRZYNAJMNIEJ JEDEN DZIEŃ W TYGODNIU. WYBIERZ TRANSPORT PUBLICZNY.

2. NIE OGRZEWAJ POMIESZCZEŃ POWYŻEJ 21,5°C WYŁĄCZ ŚWIATŁO, GDY NIE MA CIĘ W POKOJU.

3. KUPUJ ŚWIEŻE ARTYKUŁY SPOŻYWCZE OD LOKALNYCH PRODUCENTÓW I UNIKAJ WYSOKO PRZETWORZONEJ ŻYWNOŚCI I NAPOJÓW.

4. TYTOŃ TO ZABÓJCA I TRUCICIEL. PRZESTAŃ SPOŻYWAĆ TYTOŃ.

5. KUPUJ MNIEJ PLASTIKU; UŻYWAJ TOREB SPOŻYWCZYCH NADAJĄCYCH  SIĘ DO RECYKLINGU.

NIE CZEKAJ ZACZNIJ OD DZIŚ!!!

Centrum Usług Wspólnych w Pełczycach

Biblioteka szkolna na Facebooku