egzamin final

Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

Każdy przedszkolak wie, że babcia to miłość, ciepło i przytulanie, a dziadziuś – to spec od wszystkiego. 23 stycznia prawie pięćdziesięciu dziadków i babć odwiedziło salę 206 z okazji swojego święta. Były piosenki, wierszyki i gra na dzwonkach diatonicznych, która wymagała od kilkulatków niesamowitego skupienia. Pyszny, słodki poczęstunek i kawa dodatkowo umiliły to popołudnie. Były też prezenty dla gości. A jakże. Własnoręcznie przygotowane kalendarze, breloczki z koralików Pyssla oraz portrety, które sprawiły niektórym babciom niemałą niespodziankę. Wiemy, że ten dzień zostanie na długo w naszych pamięciach.

Każdy przedszkolak z Lubiany wie, że matematyka to świetna nauka. Codziennie konstruujemy, przeliczamy, mierzymy, porównujemy, nazywamy położenie przedmiotów i osób w przestrzeni, określamy kierunki i kształty, tańczymy do muzyki „Ruch+muzyka=matematyka”. Zabawa matematyką to świetna forma edukacji. Organizowane sytuacje dydaktyczne sprawiają, że kompetencje intelektualne 5 i 6-latków wzrastają z każdym dniem. A przed nami jeszcze drugi semestr. Jupi!

Preorientacja zawodowa to dość trudny i dziwnie brzmiący termin w edukacji przedszkolnej. Jednak to nic innego jak zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzanie zainteresowań małych ludzi. Można przybliżać tę wiedzę teoretycznie i praktycznie. W związku z tą tematyką odwiedziliśmy choszczeńskich strażaków, piekarzy w Marianowie, ale niesamowitą niespodzianką była wizyta w naszej sali mamy Olci, która jest fotografką. I to jaką! Pokazała nam aparat, lampy, statywy. Opowiedziała o swojej pracy i co najważniejsze zrobiła zdjęcia, których zazdrości nam teraz cała szkołą.

Przedszkolaki pomimo braku śniegu uwielbiają zimę. Potrafią zorganizować sobie zabawę w swojej sali, przed szkołą czy na placu zabaw. Ponadto aktywnie biorą udział w konkursach gazetki „Kameleon” oraz chętnie uczestniczą w lekcjach bibliotecznych. Jednak z utęsknieniem prawie codziennie czekają na śnieg. Może jeszcze będzie padał i będzie można zrobić zawody w rzutach śnieżkami do celu.

W naszym przedszkolu urodziny to ważna sprawa. Nie ma drogich prezentów, klauna, ani DJ-a. Są za to szczęśliwe dzieci, kolorowe balony, słodki poczęstunek, piękne laurki, mądre lub śmieszne życzenia i głośne „Sto lat”. Na koniec oczywiście tańce-połamańce i wspólna zabawa.

Centrum Usług Wspólnych w Pełczycach

Biblioteka szkolna na Facebooku