egazmin 2022

Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Drodzy Uczniowie!
Nadeszły upragnione wakacje.

Zapoznajcie się z zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku - to bardzo ważne!

bez waka

Najważniejsze zasady bezpiecznych wakacji:

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.

2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.

3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.

4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.

5. Nie rozmawiaj z obcymi.

6. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.

7. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.

8. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.

9. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

10. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.

12. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

13. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.

14. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi i kask ochronny podczas jazdy na rowerze.

15. Uważaj na rośliny, których nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.

16. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

17. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

te

W czwartki przed lekcjami uczniowie klasy VI spotykali się na zajęciach geograficznych pt. "Poranki z mapą". Podczas porannych spotkań pracowaliśmy z mapami fizycznymi, politycznymi i krajobrazowymi Polski, Europy i Świata. Korzystaliśmy z globusów, atlasów geograficznych, map ściennych oraz map interaktywnych na tabletach. W ramach zajęć rozwijaliśmy kompetencje kluczowe, jakimi są sprawne posługiwanie się mapami, odczytywanie informacji i korzystanie z różnych źródeł wiedzy przyrodniczej. To była bardzo ciekawa i inspirująca podróż po Świecie, narazie tylko wirtualna, ale w przyszłości kto wie...

"Temu, kto nie zna matematyki, trudno dostrzec głębokie piękno przyrody". 13 czerwca w naszej szkole w formie konkursu odbyły się zmagania, potyczki, łamigłówki z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas 4-6, ze szkół podstawowych w Będargowie, Chrapowie, Pełczycach i Lubianie. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2013 roku, a jego pomysłodawczynią była pani Stanisława Januszke, która gościnnie wspierała nas podczas tegorocznej edycji konkursu.
Wyniki konkursu "Łamigłówki Mądrej Sówki:
Kategoria klas IV:
1 miejsce - Kamil Pertek, SP Lubiana
2 miejsce - Anna Turczyk, SP Pełczyce
3 miejsce - Oliwier Ławik, SP Chrapowo
Kategoria klas V:
1 miejsce - Klajdi Pollo, SP Chrapowo
2 miejsce - Kamil Zając, SP Lubiana
3 miejsce- Gabriela Zduńczyk, SP Chrapowo
Kategoria klas VI:
1 miejsce - Julia Małodzińska, SP Lubiana
2 miejsce - Adam Rakowski, SP Pełczyce
3 miejsce - Małgorzata Grabowicz, SP Lubiana

Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę. Dziękujemy nauczycielom -opiekunom zespołów konkursowych i zapraszamy za rok na kolejne zmagania, łamigłówki matematyczno - przyrodnicze.

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól zrobić, a zrozumię". Podczas lekcji chemii uczniowie klasy VII a, VII B i VIII wykonywali  doświadczenia chemiczne. "Chemiczne jojo", "lewitujące jajko, "wybuch wulkanu", "otrzymywanie dwutlenku węgla" brzmi ciekawie i tajemniczo... Takie właśnie doświadczenia zaprezentowali nasi uczniowie, samodzielnie zaplanowali pokaz, przygotowali stanowiska, odczynniki, szkło i sprzęt laboratoryjny, odzież ochronną, w której każdy mógł poczuć się, jak prawdziwy badacz-odkrywca. Podczas wykonywania doświadczeń wszyscy z zaciekawieniem oglądali efekty pokazów. To były bardzo ciekawe i inspirujące lekcje chemii. Brawo uczniowie!

9.06.2022 r. drużyna w składzie Michał Kowalski, Dorian Młodawski i Mateusz Skrzypa zajęła III miejsce w Konkursie Przyrodniczo - Sportowym "Poznajemy Tajemnice Lasu". Organizatorem zmagań konkursowych było Nadleśnictwo Choszczno, celem konkursu była edukacja przyrodnicza teoretyczna i terenowa oraz integracja środowisk uczniowskich. W ramach konkursu uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, roślin zielnych, mchów, porostów, zwierząt, owadów, rozwiązywali test wiedzy przyrodniczej, a wszystkie te zadania wykonywali podczas ponad 2 km biegu terenowego. Następnie drużyna obliczała miąższość stosu drewna, strzelała na strzelnicy i rzucała kołkiem drewna. Chłopcy świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Po dogrywce Dorian Młodawski zajął II miejsce w Konkurencji "Snajper" na strzelnicy. Gratulujemy sukcesu! Brawo drużyna!

Centrum Usług Wspólnych w Pełczycach

Biblioteka szkolna na Facebooku