• Egzamin ósmoklasisty za nami!

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty, który przeprowadzany jest na zakończenie szkoły podstawowej. Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności uczniów ze wszystkich lat nauki w szkole podstawowej. 14 maja uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, 15 maja z matematyki i 16 maja z języka angielskiego lub języka niemieckiego. Teraz czekamy na wyniki egzaminu, które uczniowie otrzymają 3 lipca. Trzymamy za Was mocno kciuki!

• BRAWO chłopcy! Uczniowie znaleźli portfel i oddali go właścicielowi

• Piękną i godną naśladowania postawą wykazali się chłopcy z klasy VIII Dominik i Nikodem, którzy podczas majówki znaleźli plecak, a w nim portfel z dokumentami i znaczną ilością gotówki. Nasi uczniowie sprawdzian z uczciwości zdali na szóstkę! Sami odnaleźli właściciela zguby i oddali mu plecak z całą zawartością. Brawo chłopcy! Jesteśmy z Was dumni! GRATULUJEMY Wam i Waszym rodzicom pięknej postawy, godnej naśladowania.

• Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

• 7 marca w naszej szkole odbył się etap parkowy konkursu przyrodniczego "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".  Głównymi celami konkursu są: poszerzenie wiedzy na temat parków krajobrazowych, a także zagadnień z zakresu ekologii i ochrony przyrody oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Małgorzata Grabowicz klasa VIII, Julia Małodzińska klasa VIII i Anita Jabłońska klasa VI. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się ogólną wiedzą z zakresu biologii, ekologii oraz o Barlineckim Parku Krajobrazowym, w tym rozpoznać gatunki ssaków zamieszkujące park. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Karsku, nasza szkoła zajęła drugie miejsce, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Mostkowie. Gratulujemy drużynie z SP w Karsku i trzymamy za nich kciuki w etapie wojewódzkim konkursu.

• Konkurs "Trzymaj formę"

• 12 marca w naszej szkole odbył się etap  szkolny konkursu "Trzymaj formę". Konkurs polegał na rozwiązaniu 40 zadań testowych, dotyczących zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia i składników pokarmowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Małgorzata Grabowicz, Amelia Kwilińska, Julia Małodzińska. Do kolejnego etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała się Julia Małodzińska. Powiatowy etap konkursu odbył się w naszej szkole 26 kwietnia. W konkursie oprócz Julii udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Będargowie i Szkoły Podstawowej w Suliszewie. Uczniowie w ramach konkursu rozwiązali 40 zadań testowych udostępnionych w specjalnym serwisie internetowym. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Renata Boczek z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Choszcznie. Dekoracje i gazetki tematyczne na temat zdrowego stylu życia przygotowali nasi obecni i byli uczniowie. Trzymamy kciuki za Julię i czekamy na wyniki, które ogłoszone  będą 6 maja.

• Julia Małodzińska FINALISTKĄ konkursu przedmiotowego z biologii

• Wielkie brawa i gratulacje dla Julii Małodzińskej, która została FINALISTKĄ konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Julia posiada ogromną wiedzę i umiejętności przyrodnicze, dzięki którym znalazła się w gronie najlepszych młodych biologów województwa zachodniopomorskiego. Brawo Julia!

• Małgorzata Grabowicz FINALISTKĄ konkursów przedmiotowych z geografii i biologii

• Wielkie brawa i gratulacje dla Małgorzaty Grabowicz, która została podwójną FINALISTKĄ konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Małgosia posiada ogromną wiedzę i umiejętności przyrodnicze, dzięki którym znalazła się w gronie najlepszych młodych geografów i biologów województwa zachodniopomorskiego. Brawo Małgosia!