• Bibioteka szkolna

• opiekun biblioteki Agnieszka KOTKOWSKA

Regulamin czytelni

1. Czytelnia jest czynna w dniach i godzinach otwarcia biblioteki.
      2. W czytelni obowiązuje cisza.
      3. Poza terenem czytelni wydawnictw nie wypożycza się.
      4. Czasopisma podaje bibliotekarz lub wyznaczony uczeń.
      5. Materiały wypożyczone należy szanować; nie wolno ich plamić, wyrywać kart i ilustracji.
      6. W razie stwierdzenia zniszczenia lub uszkodzenia wydawnictw, a także niewłaściwego zachowania ucznia, ponosi on konsekwencje w postaci :
        • Odpłatności pieniężnej za zniszczone wydawnictwa,
        • Usunięcia z terenu czytelni i pozbawienia prawa do korzystania z materiałów
        • Kar przewidzianych w regulaminie szkolnym.

Regulamin wypożyczalni

1. Dni i godziny otwarcia biblioteki zgodne z wywieszka.
      2. W bibliotece obowiązuje cisza.
      3. Przed wypożyczeniem należy książkę przejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarza na ewentualne braki.
      4. Czytelnik odpowiada za stan wypożyczonej książki, książkę zgubioną lub zniszczona jest zobowiązany odkupić, zwrócić inną o zbliżonej wartości rynkowej.
      5. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki musza być zwrócone do biblioteki; uczeń, który nie wywiąże się z tego obowiązku nie otrzyma świadectwa szkolnego.
      6. Nie wolno przetrzymywać wypożyczonych książek dłużej niż dwa tygodnie.
      7. Czytelnik nie przestrzegający powyższych zasad może być pozbawiony prawa do korzystania z wypożyczalni.

Zasady korzystania z podręczników

• Podręczniki i materiały ćwiczeniowe wypożyczone są uczniom na dany rok szkolny przez bibliotekarza.
      • Podręczniki podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej w przypadku, gdy uczeń z różnych powodów zostaje wykreślony z listy uczniów szkoły.
      • Uczniowie mają obowiązek używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem, zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny, chronienia go przed jego zniszczeniem lub zgubieniem.
      • W przypadku zagubienia lub zniszczenia należy powiadomić wychowawcę i bibliotekarza.
      • Należy wszystkie podręczniki obłożyć i podpisać.
      • Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki.
      • Zasady obowiązują wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Lubianie
    • Nasza nowa strona!

• 16.01.2024 19:25
      • Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.